Trema

radoslavm
Pridružio se: Pon Avg 15, 2016 3:58 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Trema

Postod radoslavm » Pon Avg 15, 2016 4:07 am

Imam ogroman problem sa tremom. Sto se tice samog pevanja, talentovan sam i imam odlicne trilere ali problem je ogroman zbog treme. Mnogo puta mi se desilo da odem na svadbu ili neko drugo veselje i da uzmem mikrofon, ali ne ide, trema je prevelika. Osecam da onda ne mogu da dam svoj maksimum. Kako je moguce da se izborim sa ovim problemom?
Radoslav Maric
velickop
Pridružio se: Pon Avg 15, 2016 4:11 am
Kontakt:

Re: Trema

Postod velickop » Pon Avg 15, 2016 4:15 am

Pokusaj da nadjes nadjes nacin. Trema je uvek prisutna, kod nekih vise, a kod nekih je manje izrazena. Samo je pitanje kako ces to da izneses na nastupu ili gde vec. Meni je mati kao malom rekla da udahnem 3 puta duboko, izbrojim do 10 i trema vise nije prisutna. I dan danas kotistim ovaj ritual.
Velicko Petic
nebojsas
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:19 am
Kontakt:

Postod nebojsas » Pon Avg 15, 2016 4:33 am

To i nije tako naivno. Uglavnom je povezano sa strahom da govori pred masom ljudi. Neki kazu da alkohol resava tremu. Ne, jer se onda stvori navika i ne mozes se opustiti ako ne "drmnes" koju. Takav strah je normalan. Postoji nekada i strah da ako si se nekada obrukao ili si ismejan ili ponizen, onda nije ni cudo sto je strah uvek prisutan. Najbolje resenje je da sednes pred ogledalo i da "sam sa sobom" resis problem, cega se bojis i zasto. Ja pevam dugi niz godina i jos uvek je trema prisutna. Ima tu neku draz u sebi.

Mozes i da pokusas na drugi nacin. Kazes sebi da niko nije najbolji na svetu i da niko to od nas ne ocekuje da budemo i zdrav um ce pozitivno reagovati na to.
Nebojsa Savic
anaz
Pridružio se: Pon Mar 14, 2016 3:44 pm
Kontakt:

Postod anaz » Pon Avg 15, 2016 4:41 am

Normalna je stvar da svaki muzicar ima tremu. To je tenzija koja se javlja pre svakog, nama bitnog desavanja. Ona moze da bude pozitivna i negativna, iliti konstruktivna i destruktivna.

Samo izvodjenje bez prisustva treme, uglavnom nije dobro izvodjenje, jer ona daje energiju i dinamicnost izvodjenja, samo u slucajevima kada adrenalin kontrolisete radom i praksom. U suprotnom, trema preuzima glavnu rec.

Povratak na “Početnici”