Dobijanje radne vize u Italiji

danilom
Pridružio se: Sre Avg 17, 2016 1:55 pm
Ukupno: Locked
Kontakt:

Dobijanje radne vize u Italiji

Postod danilom » Sre Avg 31, 2016 11:00 am

Imam turisticku vizu u trajanj u od mesec dana. Zanima me da li je moguce da se ista prevede u radnu i kako? Da li bi trebalo da obratim paznju na trazenje posla u turizmu? Kakav je slucaj sa sezonskim vizama? Da li je procedura jednostavnija za dobijanje? Molim sve one koji znaju nesto, da diskutuju
Danilo Matic
miroslavn
Pridružio se: Pet Avg 19, 2016 5:49 am
Kontakt:

Re: Dobijanje radne vize u Italiji

Postod miroslavn » Sre Avg 31, 2016 11:08 am

Mislim da prvo nadjes posao, stalni ili sezonski, bilo koji, nebitno u kom sektoru. Sledeci korak je da sa gazdom potpises ugovor koji je garancija ambasadi da imas posao na osnovu toga, pa onda mozes da trazis i radnu vizu. Mislim da ces morati da dodjes u zemlju. Nemoj me drzati za rec. Nadam se da ima neko konkretnije podatke.
Miroslav Nikic
danilom
Kontakt:

Postod danilom » Sre Avg 31, 2016 11:18 am

Hvala na brzom odgovoru.
Imam visegodisnje internacionalno iskustvo u hotelima sa 5*, menadzment pozicija, i okej govorim italijanski, recimo da je srednji nivo poznavanja jezika. Pristao bih da radim kao konobar. Kakve su sanse da nadjem takav posao? Makar i na sezonu? Ima li neko link sa oglasima? Koliko se prosecno placaju takvi poslovi?
Danilo Matic
nikolav
Pridružio se: Sre Avg 10, 2016 4:09 am
Kontakt:

Postod nikolav » Sre Avg 31, 2016 11:27 am

Hoces da mi kazes sta bi konkretno radio posto obicno petkom idem na veceru u razne restorane pa mogu pitati gazde ili radnike. Sta da im kazem? Ja sam taj i taj, radio bih to i to. Daj mi informacije
Nikola Vucinic
danilom
Kontakt:

Postod danilom » Čet Sep 01, 2016 4:57 am

Trenutno sam asistent menadzera restorana. To sam i ranije radio, samo na drugom mestu. Radio sam u vise drzava. Jednom sam radio jednu sezonu u Italiji, u hotelu, ali prijava je isla preko neta, odnosno proces zaposljavanja i zivot mi se tamo dopao pa jedva cekam da se vratim. Ako mi mozes pomoci, oduzicu ti se
Danilo Matic
danilom
Kontakt:

Postod danilom » Čet Sep 01, 2016 5:06 am

A radio bih kao i konobar ili barmen, ja te poslove poznajem odlicno, samo je bitno da mi taj ko obezbedi posao, zavrsi i za visu.
Danilo Matic
djordjet
Pridružio se: Uto Avg 16, 2016 2:52 am
Kontakt:

Postod djordjet » Čet Sep 01, 2016 5:13 am

Zdravo. Postoji li drugi nacin da se zakaze termin za dobijanje turisticke vize sem preko telefona? Vec mesec dana zovem ambasadu ali nema termina da se zakaze. Zna li neko neku drugu varijantu?
Djordje Tejic
stefann
Pridružio se: Pon Avg 15, 2016 4:47 am
Kontakt:

Postod stefann » Čet Sep 01, 2016 5:20 am

Svaki dan morate da zovete, mozda neko u medjuvremenu povuce rezervacije pa upadnete, kada je u pitanju u radne veze. Italija ima tacan broj mesta godisnje, odnosno odredjen broj viza.

Zanimaju me kakva su iskustva ljudi koji rade u oblasti programiranja u Italiji? NET recimo i AS development, koliko su spremni italijani da nas zaposle
Stefan Nikolic
nemanjap
Pridružio se: Uto Avg 16, 2016 3:11 am
Kontakt:

Postod nemanjap » Čet Sep 01, 2016 5:25 am

Zna li neko nesto u vezi sporazuma izmedju Srbije i Venetno o poslovnoj saradnji? Da li se odnosi to na poslovnu saradnju srpskih i iz te oblasti kompanija ili zaposljavanje deficitarnim zanimanjima?
Nemanja Peric
stefann
Pridružio se: Pon Avg 15, 2016 4:47 am
Kontakt:

Postod stefann » Čet Sep 01, 2016 5:32 am

U Veneto regionu (Venezia, Padova, Treviso, Verona) ima nasih jako puno u svim oblastima i u Trst regionu. Samo ne znam kako da izadjem i dobijem premesso di lavoro. Kako si to u ceskoj sredio? Jel mogu to svi?
Stefan Nikolic

Povratak na “Italija”