Ostanak duze od 3 meseca

nemanjap
Pridružio se: Uto Avg 16, 2016 3:11 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Ostanak duze od 3 meseca

Postod nemanjap » Čet Avg 25, 2016 5:37 am

Da li je neko upoznat sa ostajanjem u Nemackoj duze od 3 meseca. Ne treba mi radna viza jer znam koji je nacin za dobijanje, samo me zanima da li postoji neki nacin da se duze ostane od 3 meseca?
Nemanja Peric
goranp
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:46 am
Kontakt:

Re: Ostanak duze od 3 meseca

Postod goranp » Čet Avg 25, 2016 5:41 am

Za boravak u Nemackoj do 90 dana ti ne treba viza, za sve ostali ti treba viza.
Goran Petric
nemanjap
Kontakt:

Postod nemanjap » Čet Avg 25, 2016 5:44 am

Znam znam. Problem je sto sam ja u Nemackoj vec 2 meseca, zivim sa devojkom. Pitanje je da li mogu da ostanem preko tih 90 dana a da nije radna viza?
Nemanja Peric
dusanm
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:51 am
Kontakt:

Postod dusanm » Čet Avg 25, 2016 5:47 am

Ima nacina da biras :lol: ozenis neku Nemicu, upises neke studije i jos nekolicina resenja. A da ostanes turisticki, mozes samo nelegalno
Dusan Markovic
zivotak
Pridružio se: Sre Avg 17, 2016 2:08 pm
Kontakt:

Postod zivotak » Čet Avg 25, 2016 5:52 am

Mozda da upises neki kurs jezika koji traje duze od 3 meseca. Samo sto ce te to kostati ali tako moze da se uradi viza.
Zivota Kljajic
petarp
Pridružio se: Pon Mar 14, 2016 3:12 pm
Kontakt:

Postod petarp » Čet Avg 25, 2016 6:18 am

Imas dva resenja:

1) Nije sasvim legalna varijanta, recimo polu legalna: Prijavis gubitak pasosa i dobijes putni list i sa tim mozes da ostanes neko vreme. Da bi dobio taj putni list, treba ti uverenje o drzavljanstvu i neki dokument sa fotografijom i po mojim saznanjima 40 evra. Moras imati dobru pricu kako ti je nestao pasos a ne i ostala dokumenta.

2) Korupcija: platis madjarskom policajcu na granici 200e da ti ne udari izlazni pecat, ali se raspitaj prvo kod vozaca da li ima dogovor sa njima. Ovo je vrlo popularan oblik korupcije.
nikolav
Pridružio se: Sre Avg 10, 2016 4:09 am
Kontakt:

Postod nikolav » Čet Avg 25, 2016 6:32 am

U nemackoj je nemoguce dobiti boravak ako ste momak i devojka. Ovako stoje stvari, vencas se, predas za vizu uz dokaze da ste dugo u vezi ako predajes za vizu neposredno pre vencanja. Npr neke slike sa odmora, tako neke gluposti. Kada dobijes vizu, i da ti zena ima dovoljna primanja za vas dvoje, onda treba da cekas 3 godine da bi mogao da pocnes raditi, sto nema veze sa tim da li je drzavljanin EU ili ne, a pre toga moras da polozis kurs A1 koji ti je laganica.

U Austriji je duga prica, isto ti traze kurs nemackog, gledaju koliko ste u braku ali mozes odmah traziti posao.

Vizu mozes dobiti samo vencanjem, ako si naucnik nuklearne fizike ili tako neko posebno zanimanje koje im treba i nikako drugacije.
Nikola Vucinic
nemanjap
Kontakt:

Postod nemanjap » Čet Avg 25, 2016 6:37 am

Koliko si siguran da nemam pravo na rad u naredne tri godine?
Nemanja Peric
nikolav
Pridružio se: Sre Avg 10, 2016 4:09 am
Kontakt:

Postod nikolav » Čet Avg 25, 2016 6:50 am

Siguran sam zato sto su mi pre par dana pricali ljudi koji su u Hamburgu vec 30 godina. Njima treba dokaz da je brak legalan, tako su mi objasnili. Ja sam u Austriji vec dve godine i prvi put posle dve godine idem da predam za vizu. Nasam sam i posao i sve sam ostalo pripremio.
Tamo su mi rekli da je super sto smo dve godine u braku, da im to dosta znaci i kada nadjem posao lakse cu dobiti boravak jer imam pravo preko zeninih papira na posao. A neko kome je supruznik tu od skoro, mora da ceka godinu dana.
Trazice vam odgovarajuci stan, zena treba da ima platu da izdrzava vas oboje, da te osigura, kurs nemackog da imas zavrsen i jos brdo papira sa tvoje strane. Dakle, vencanje ti je jedini spas
Nikola Vucinic

Povratak na “Nemačka”