Kako dobiti vizu za stalni boravak u Austriji

zivotak
Pridružio se: Sre Avg 17, 2016 2:08 pm
Ukupno: Locked
Kontakt:

Kako dobiti vizu za stalni boravak u Austriji

Postod zivotak » Sub Avg 27, 2016 5:50 am

Potrebna mi je pomoc. Zivim u Bosni a moja devojka u Austriji. Zelimo da zivimo zajedno ali imamo problem kako da ja tamo odem. Ona vec ima dete iz prvog braka a drugo je na putu, nase dete. Necu moci da dobijem vizu jer ona ne radi nigde a dete dolazi. Pa ako ima neko par informacija ili saveta bio bih zahvalan
Zivota Kljajic
mihajlom
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 4:20 am
Kontakt:

Re: Kako dobiti vizu za stalni boravak u Austriji

Postod mihajlom » Sub Avg 27, 2016 5:54 am

Za boravak od 90 dana u 180 dana ti ne treba viza
petarp
Pridružio se: Pon Mar 14, 2016 3:12 pm
Kontakt:

Postod petarp » Sub Avg 27, 2016 6:15 am

Jedna moja drugarica se udala u Becu za nekog naseg lika koji ima rot vajs rot, ali posle pola godine od kada se udala za njega, jos uvek ne moze da sredi papire. Procedura je predugacka, tako da, iako je udata za njega koji ima dozvolu za zivot tamo, ona je tamo uvek na kratko jer ne sme da predje tih 90 dana posto bi kasnije moglo skupo da je kosta.
nikolav
Pridružio se: Sre Avg 10, 2016 4:09 am
Kontakt:

Postod nikolav » Sub Avg 27, 2016 6:25 am

Pitanje. Ako odem u austriju prvog marta a vratim se prvog juna, jel to znaci da to do prvog septembra ne mogu ponovo da odem?
Sta ako mi rodjak u medjuvremenu, npr 15og juca posalje vizu, garantno pismo ili sta vec, da li to onda znaci da mogu i pre prvog septembra da odem tamo? Potrebna mi je pouzdana informacija. Hvala
Nikola Vucinic
mihajlom
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 4:20 am
Kontakt:

Postod mihajlom » Sub Avg 27, 2016 6:31 am

Turisticku vizu za duzi boravak ti ne moze poslati rodjak, nju izdaje konzulat u Beogradu ako si iz Srbije, na osnovu relevantnih dokumenata.
A za vracanje, to bi morao da se vratis 29og maja, jer ti je to 90 dana boravka i mogao bi ponovo da odes u Austriju nakon 90 dana...
nikolav
Pridružio se: Sre Avg 10, 2016 4:09 am
Kontakt:

Postod nikolav » Sub Avg 27, 2016 6:34 am

A ako bih produzio boravak nedelju do dve, a pri tom da me ne uhvate, sta najgore moze da se desi na granici kada se budem vracao?
Nikola Vucinic
djordjet
Pridružio se: Uto Avg 16, 2016 2:52 am
Kontakt:

Postod djordjet » Sub Avg 27, 2016 6:36 am

Najgore sto ti se moze desiti, kao i svima drugima tebi slicnim a to je novcana kazna, u slucaju da nemas da platis onda ti sledi zatvor, kao i zabrana ulaska u EU.
Djordje Tejic
mirkom
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 3:22 am
Kontakt:

Postod mirkom » Sub Avg 27, 2016 6:42 am

Rodio sam se u Austriji i ziveo sam prvih 7 godina. Da bi bih mogao dobiti radne papire?
Mirko Matic
dinod
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 3:46 am
Kontakt:

Postod dinod » Sub Avg 27, 2016 6:45 am

Jedno pitanje za vas sa foruma. Imam dugotrajne italijnaske papire illimitato lungo periodo CE, vec 10 godina od kako sam u Italiji, sve je regularno i bez ikakvih problema i zelim da se preselim u Austiriju, pa me interesuje da li mi sa italijanskim dugotrajnim papirima mogu da radim u Austriji i gde bih trebao da se javim?
Dino Drpic
milans
Pridružio se: Sre Mar 23, 2016 5:50 am
Kontakt:

Postod milans » Sub Avg 27, 2016 7:05 am

Sa tom CE dozvolom mozes za dugi boravak da emigriras u bilo koju zemlju EU osim Danske, Velike Britanije i Irske ali ces morati da se prijavis lokalnim organima i da trazis da ti potvrde ili odobre, u roku od 3 meseca. Sve se to radi u skladu sa normama i zakonima zemlje u koju si emigrirao. Sve to moze tesko da ide zato sto je taj zakon nov u zemljama EU

Povratak na “Austrija”