Cuvanje dece USA

Korisnikov avatar
spasildag
Pridružio se: Sre Avg 03, 2016 6:49 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Re: Cuvanje dece USA

Postod spasildag » Uto Avg 23, 2016 6:43 am

Turisticka viza se dobija bez ikakvog problema. Isla sam 2011. godine i dobila sam je na 10 godina. Odmah ti stave pecat koliko najduze mozes ostati, a meni su dali na 6 meseci. Zaposlena sam na autorskom ugovoru, sto znaci da sam zvanicno nezaposlena. Uzeli su da pogledaju potvrdu od firme da radim za njih i imala sam pravo da idem. Postavljali su mi normalna pitanja, koliko dugo radim za njih, kolika mi je plata. Bila sam vlasnik stana a nisam bila udata i nisam imala dece. Umeju da zezaju na "imigration" i guzve su ogromne, ali ja nisam imala nikakvih problema. Da napomenem, nikad mi nisu trazili neku garanciju ili neko garantno pismo.
Isla sam kod drugarice u Cikago koja ima radnu dozvolu bez drugih papira a kasnije sam bila kod rodjana ali sam sve vreme u application pisala adresu Cikago i ta je osoba kod koje idem, moja drugarica. Iznenadila sam se kojom lakocom sam dobila vizu.
Korisnikov avatar
emar
Pridružio se: Sre Avg 03, 2016 6:05 am
Kontakt:

Postod emar » Uto Avg 23, 2016 7:28 am

Za studente koji apliciraju za turisticku vizu treba doneti:
-dokaz o studiranju,
-izvod iz maticke knjige roditelja ili njhov vencani list znaci dokaz da roditelji su u srbiji,
-dokaz da roditelji su vlasnici stana,
-papir da si na poslu primljena za stalno

Imala sam pismo koje je ambasada odnela i na kom je pisalo "idem kod ....... koji je zaposlen .... i snosice sve moje troskove... ako zelite, kontaktirajete nas i td...". Isto to pismo je imala odstampano i kada je dosla na imigraciono u cikagu, i dala je carinuku da to pogleda, nije joj pravio nikakve probleme. Samo je pitao "da li ljudi u srbiji mnogo puse?". Nisam sigurna sta mu je to znacilo, da li je bilo trik pitanje ili sta vec.

To pozivno pismo nije nikakav dokument koji oni zvanicno traze za dobijanje vize, i pitala sam kod nas u bg-u u ambasadi da li treba, rekli su da ne treba ali bih svakako otkucala i poslala i svaki put su ga procitali i zadrzali. Mnogo je korisno jer sadrzi informacije koje ta druga osoba moze da se zbuni i zaboravi kada je nesto pitaju. Kada je moja kuma dolazila, otkucala sam samo gde mi muz radi, nisam napisala svoje radno mesto i to su je i pitali ali je srecom zapamtila i dopisali su rukom na pozivnom pismu koje su zadrzali
Korisnikov avatar
alekb
Pridružio se: Sre Avg 03, 2016 4:00 am
Kontakt:

Postod alekb » Uto Avg 23, 2016 7:45 am

Ja uopste nisam znala gde mi drugarica radi niti kolika su joj primanja, rekla sam im da radi za jednu firmu i to je bilo to.
Ema, samo da te ispravim, nije carinik koji te ispituje nego immigration officer, a carina je posebno. Carinik ima pravo prtljag da ti pregleda i popunjavas papir koliku vrednost unosis u stvarima u USA i to predajes.
A sto se tice cigareta, nasi su uvek iz Srbije donosili cigare onima koji tamo zive. Tamo su dosta skuplje nego kod nas, pa je mozda pregledom kofera pronasao cigarete. Samo jedan box je dozvoljen da se prenese.
Ja radim kao prevodilac pa me je malo zezao posto se uplasio da necu moci da radim..
ivanaz
Pridružio se: Sre Avg 24, 2016 3:56 am
Kontakt:

Postod ivanaz » Sre Avg 24, 2016 4:05 am

Iz Srbije sam, gde i trenutno zivim, imam 18 godina i idem u srednju skolu. Preko interneta sam upoznala decka iz SAD-a koji me je proslog leta posetio i bio je kod mene 6 nedelja, tad smo se prvi put i videli. Kada zavrsim srednju skolu i upisem faks odmah nakon srednje i ako bude sve islo kako treba, planiram da ga posedim u avgustu na mesec dana. Dakle, zelim samo da ga posetim, ne zelim da radim tamo niti da se udajem. Strah me je da necu dobiti turisticku vizu ako kazem da idem kod druga. Nemam nikakve nekretnine, ni posao a u tom periodu necu krenuti na fakultet sto znaci da necu imati ni jedan polozen ispit. To mi je jedina prilika da odem tamo, a bojim se da mi nece dati vizu jer ce sigurno misliti da ostajem tamo. Na koji nacin bih mogla da potvrdim da se vracam u Srbiju?
Ivana Zeljic
tatjanar
Pridružio se: Sre Avg 24, 2016 4:08 am
Kontakt:

Postod tatjanar » Sre Avg 24, 2016 4:20 am

Po mom misljenju, nisi najbolji kandidat za dobijanje vize, ali to se nikad ne zna. Sve zavisi na koga naletis kod nas ovde u ambasadi. Kada sam ja podnosila zahtev, tj aplicirala, pre dve godine, iz prvog puta mi nisu dali vizu. A pritom sam imala sve potrebne papire, radila sam, imala stan i neku ustedjevinu, ali sam naletela na jednu isfrustriranu zenu koja moje papire nije dobro ni pogledala i samo me odbacila, bez mnogo objasnjenja.
Prijatelji kod kojih sam ja isla, digli su frku oko toga, muz moje drugarice je amerikanac, napisao je nekoliko mejlova state department-u i ambasadoru ovde kod nas. U telefonskom razgovoru sa ambasadorom rekao je da je spremam da dodje u Beograd da mu objasne zasto nisam dobila vizu. Nakon 15 dana, zvali su me da opet apliciram i sa istim tim dokumentima koje sam imala i prvi put, ovoga puta sam prosla. Ali sam opet morala platiti onih 130$, ali dobro.
Tatjana Rajic
nikolinam
Pridružio se: Sre Avg 24, 2016 4:53 am
Kontakt:

Postod nikolinam » Sre Avg 24, 2016 5:10 am

Ono sto mnogi ne znaju a treba da im se pojasni kada je u pitanju americka viza u pitanju: Trajanje vize odnosi se na period u okviru koga mozete da udjete samo u Ameriku. Trenutno je 10 godina, sto ne znaci da vi mozete toliko da ostanete tamo. To znaci ako je viza multy-entry (a sigurno jeste) mozete u tom vremenskom periodu da vise puta ulazite u Ameriku. Dokument koji odredjuje legalan boravak u Americi, dobija se imigracionom na aerodromu i zove se Form I-94. Uglavnom se izdaje na 6 meseci, sto znaci da je taj period koji mozete da ostanete.
Ukoliko nadjete nekoga ko ce da garantuje za vas, I-94 se moze produziti ali ne znam koliko puta se moze produzavati.
Ovo vam daje vremena da ako odete i turistickom vizom, mozete se lako snaci, zaposliti se u sturci i predjete na H1B vizu ili da upisete neki koledz ili se cak udate ili preko lutrije na zelenu kartu. Ne znam da li daju aux pair vize.
Mozes se potruditi da dobijes turisticku vizu, ako nemas mogucnost za bolje, a ta porodica za koju ces da radis, ne bu trebalo da ima nista protiv i da radis ilegalno kod njih, pare ces dobijati u kesu.
Nikolina Markovic
Korisnikov avatar
alekb
Pridružio se: Sre Avg 03, 2016 4:00 am
Kontakt:

Postod alekb » Sre Avg 24, 2016 5:26 am

Drugarica mi zivi u USA, prvo je otisla sa turistickom vizom, pa je nedugo nakon toga upisala koledz i dobila je studentsku vizu i sa njom je mogla raditi. Posle ju je njena gazdarica sponzorisala za radnu vizu koja najduze moze da se dobije na 6 godina. Pa je morala da plati silne pare kako bi mogla da ostane. Tamo je od 2001. godine ali posle 10 godina mozes da trazis legalan status.
Npr. meni nisu uzeli onaj papir iz pasosa sto stoji pored vize a pise da se mora vratiti, u suprotnom mozes imati problema pri sledecem ulasku i sada ne znam sta da radim. Do sada sam isla dva puta u USA, jednom jako davno a drugi put, pre dve godine
nikolinam
Pridružio se: Sre Avg 24, 2016 4:53 am
Kontakt:

Postod nikolinam » Sre Avg 24, 2016 5:38 am

Ako je drugarica na radnoj vizi, neka bude na njoj, i to znaci da ona ima social security number. Gazdarica ako hoce nakon toga da je zadrzi, mora da je sponzorise za Green Card. Neka nadje dobro advokata ako misli da joj je legalan status ugrozen i da proveri da li je pametno preci na ID Tax Number, jer taj broj vremenom prerasta u social security number (za ilegalce u momentu kada postanu legalni drzavljani). Mozda samo treba sama da nastavi da uplacuje taj social security number sto ga je dobila i vremenom aplicina za drzavljansvo. Kod njih je najvaznije placati takse.
Nikolina Markovic

Povratak na “SAD”