Podni stimer

nebojsas
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:19 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Re: Podni stimer

Postod nebojsas » Pet Avg 12, 2016 7:35 am

Kad si ga vec otvorio, kako je resen bypass kod njega
Nebojsa Savic
slavoljubk
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:50 am
Kontakt:

Postod slavoljubk » Pet Avg 12, 2016 7:36 am

nebojsas napisao:Kad si ga vec otvorio, kako je resen bypass kod njega

Resen je elektronskim preklapanjem pute fet tranzistora, kao i sve Boss pedale
Slavoljub Korac
petarp
Pridružio se: Pon Mar 14, 2016 3:12 pm
Kontakt:

Postod petarp » Sub Avg 13, 2016 6:07 am

Uzeo sam TU300, koristim ga za bass i za g,d i a zice rade super, ali ima dosta problema sa E zicom. Treba da prodje neko vreme da se on prikaze kako je nastimana i onda opet pocne da se gubi. Moze ona da se nastima ali bi to moglo bolje raditi. Kako se radi sa H zicom na petozicanim basevima? I javlja se neko zujanje, ne uvek, ali se javlja cesto. Kontam da ni plastike nece dugo izdrzati.
slavoljubk
Kontakt:

Postod slavoljubk » Sub Avg 13, 2016 6:21 am

Zakasnela reakcija postoji, ali to se desava kod svih digitalnih uredjaja. Kada stisnes pedealu, sacekas jednu ili dve sekudne i tek tad trzni zicu, pa onda sledecu i tako dalje. Radi bolje. Ja imam problem sa otvorenom E gornjom zicom, ali to resavam ponovljenim trzanjem. Zujanja kod mene nema, pedala je skroz na skroz tiha. Mozda da pregledas svoju instalaciju, kablove.. Mozda je tu problem. Sve sto sam napomenuo, odnosilo se na gitaru.

Plasticne kutije kod Behringera su kopije, logicno da su losije od originala posto koriste neselektovane delove ali su super za obicne gitariste.
Slavoljub Korac
petarp
Pridružio se: Pon Mar 14, 2016 3:12 pm
Kontakt:

Postod petarp » Sub Avg 13, 2016 6:26 am

Sve super radi dok stimer nije prikljucen. Problem je sto ako je ukljucen neko vreme i radi sa ostalim zicama, opet se gubi na E
slavoljubk
Kontakt:

Postod slavoljubk » Sub Avg 13, 2016 6:41 am

Ja sam napisao za gitaru i malo sacekas i vidi se rezultat. Ponekad moras i da trznes 2 puta. Ako drzis npr peti prag , trebalo bi da pokaze trenutni rezultat. Mozda je tvoj primerak malo slabiji sto je posledica neselektovanih delova. Ponovo napominjem da kod mene nema zujanja pedala. Pokusaj srediti tako sto ces vezati samo za nju... Ako je u tom slucaju sve okej, onda pokusaj da menjas mesto tako sto je stavis na pocetak ili kraj lanca.
Slavoljub Korac
nebojsas
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:19 am
Kontakt:

Postod nebojsas » Sub Avg 13, 2016 6:44 am

petarp napisao:Sve super radi dok stimer nije prikljucen. Problem je sto ako je ukljucen neko vreme i radi sa ostalim zicama, opet se gubi na E

Iz iskustva znam da problem sa basovskim zicama nastaje uglavnom zbog kvlaiteta gitare
Nebojsa Savic
slavoljubk
Kontakt:

Postod slavoljubk » Sub Avg 13, 2016 7:10 am

Uradio sam neki testic sa TU300 koji je dobro prosao po pedalu. Na ulazu sam doveo sin. signal iz ton generatora koji sam stavio na oko 82 Hz i amplitude oko 200 mV rms, i kontrolisao izlaz sa osciloskopom. Snizavao sam nivo do 10ak mV i pedala je bez greske prepoznala frekvenciju debele E zice. Sto znaci da pedala radi dobro. Mozda je problem u uoblicivacu koji mozda ne pretvara najbolje ulazni analogni signal u kvalitetnu cetvrtku sa kojim dalje radi digitalija. MIslim da problem stvara nedovoljno cist sigunal koji se dovodi spravi. Cuo sam da i Boss ima taj problem
Slavoljub Korac

Povratak na “Pojačala - Ozvučenja”