Podni stimer

slavoljubk
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:50 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Podni stimer

Postod slavoljubk » Pet Avg 12, 2016 6:11 am

Gledao sam po radnjama i video tanku ponudu stimera, behringer TU-100 20e, kor DT-10 za 75e i Boss TU-2 kojem nisam nasao cenu ali kontam je u rangu sa korgom, oko 70-80 jura. Da li bi mogao neko ko je imao iskustva sa ovim spravama da mi preporuci nesto, unapred zahvalan :lol:
Slavoljub Korac
dusanm
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:51 am
Kontakt:

Re: Podni stimer

Postod dusanm » Pet Avg 12, 2016 6:18 am

Ovako, boss-ov stimer je ujedno i napajanje, zato je skup. Zato ga mnogi koriste i pre svega je odlican. Vredi te pare i moja je preporuka da njega uzmes
Dusan Markovic
mitarz
Pridružio se: Pon Mar 14, 2016 7:57 pm
Kontakt:

Postod mitarz » Pet Avg 12, 2016 6:26 am

Stranci kazu da je najbolji od ova tri, Korg DT-10, a preostala dva su ista. Mozes i pogledati na snimku: https://www.youtube.com/watch?v=BxUgZKv6i38
slavoljubk
Kontakt:

Postod slavoljubk » Pet Avg 12, 2016 6:35 am

Imao sam Korg ga-30 i bio je izuzetno tacan, proveren kristalom kvarca. Razlike nastaju u predpojacalu koje unosi prljacstine sto otezava citanje signala. Korg dt-10 je super odradjen i bas sam se zaleteo za njega. Kazu da radi odlicno i da traje dugo kao i njegova baterija.
Behringer je kopija boss-a, samo sto mu par komandi sa zadnje strane nedostaje i malo je sporiji.
Slavoljub Korac
petarp
Pridružio se: Pon Mar 14, 2016 3:12 pm
Kontakt:

Postod petarp » Pet Avg 12, 2016 6:40 am

Da li je neko skotao koja je svrha rack stimera? Zasto bi to neko kupovao?
dinod
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 3:46 am
Kontakt:

Postod dinod » Pet Avg 12, 2016 6:48 am

Zasto sto svetli u mraku i didode su vece :lol:
I ja sam pokusam da skapiram, ali postojanje toga u rack-u, okrenut preko gitaristinom tech-u koji prati da li je on u perfektnom stimu, priprema mu sledecu gitaru za sl. pesmu ukoliko je rastiman. Tako sam ja to skontao. Mozda gresim
Dino Drpic
nebojsas
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:19 am
Kontakt:

Postod nebojsas » Pet Avg 12, 2016 7:02 am

petarp napisao:Da li je neko skotao koja je svrha rack stimera? Zasto bi to neko kupovao?

Za mene je logicno da oni koji imaju nekoliko sprava u rack-u imaju i stimer u rach-u.
Stimer je non stop uljucen pa mozes uvek pogledati u toku svirke, dimenzije stimera indikatorske lampice su vece i ima ih vise pa je zbog toga i stimanje preciznije, imaju precizno tacni strobe mod stimovanja, kao i podrsku za open stimove. Dosta profi rack stimera imaju dodatnu lampicu sa donje strane, da osvetli ostale sprave u rack-u sto zna biti korisno na mracnoj bini
Nebojsa Savic
slavoljubk
Kontakt:

Postod slavoljubk » Pet Avg 12, 2016 7:13 am

Odlucio sam se za Korg i Behinger, jer je Boss neopravdano skup. Korg je super, precizan i robusna sprava i sada ga svima preporucujem. Neki kazu da se kvari, ali preispitao sam i taj deo, i dosta njih je reklo da ga imaju godinama unazad i da nemaju problema. Ipak sam uzeo Behringer posto ne nastupam i bio je dosta povoljan. Probao sam ga na kratko i ucio sam da kvari orignalni signal na izlazu. Malo je sporiji, ali bice mi od koristi.
Slavoljub Korac
slavoljubk
Kontakt:

Postod slavoljubk » Pet Avg 12, 2016 7:26 am

Malo sam vise ispitao pa cu da napisem nesto o svemu ukupno. Sto se funkcionalnosti tice, dobar je skroz a radni vec cemo videti. Behringer TU300 je kopija Boss TU-2 samo sto nema dc out jack i u softveru nema opciju stoniranja razlicitog tona. Ali to nije velika mana ako svirate samo za sebe. Ne unosi sum, niti stvara bilo kakve dodatne efekte kod uklj./isklj., a malo krljanje originalnog signala se desava kao i kod svih pedala koje nemaju bypass. Glavni i po mom misljenju jedini nedostatak koji sam primetio je vreme startovanja, jer mu posle ukljucenja treba 3-4 sek da pocne da radi. Osvetljenost je ok, reaguje kada je gitara stisana, startocaster nema visok nivo signala. Toliko od mene. Ja bih ovo preporucio za dalju upotrebu. Pozdrav
Slavoljub Korac
slavoljubk
Kontakt:

Postod slavoljubk » Pet Avg 12, 2016 7:32 am

Moram jos ovo da dodam
Valjda ce nekog i ovo zanimati. Srce je TU300 Atmel 8-bitni mikrokontroler serije Atmega8 i dopusta 130 razlicitih informacija. Software nije identican kao kod Boss-a, sto znaci da je moguce obaviti test displeja ali drugom komandom u odnosu na Boss. I u prepojacivacu koriste pojacivac tipa LF358
Slavoljub Korac

Povratak na “Pojačala - Ozvučenja”