Mikrofoni

rastkos
Pridružio se: Čet Avg 18, 2016 7:12 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Mikrofoni

Postod rastkos » Čet Avg 18, 2016 7:18 am

Moze li neko da mi kaze koji su dobri mikrofoni za bubanj od ovih koji su dostupni na nasem trzistu? Za zivu ziku, ne za snimanje
Rastko Spajic
mirkom
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 3:22 am
Kontakt:

Re: Mikrofoni

Postod mirkom » Čet Avg 18, 2016 7:27 am

Slusaj brate, kod njih je najbitnije da su dinamicki, a za overhead se koriste konderzatorski, zbog dobre stereo zvucne slike
Mirko Matic
radoslavm
Pridružio se: Pon Avg 15, 2016 3:58 am
Kontakt:

Postod radoslavm » Čet Avg 18, 2016 7:55 am

Postoji puno kombinacija, u krajnjem slucaju, ako ne znas sta je dobro, onda znas sta je skupo :lol: :lol:
Vecina misli da je postavka mikrofona za bubanj, jednostavlja. Znaci bitno je da postavis mikrofone kako treba, kako bi iz njih izvukao max, u suprotnom oni ti ne vrede. A sa prosecnim mikrofonima, ukoliko si upoznat sa ozvucenjem, mozes dobiti dobar zvuk. To su u pitanju centimetri kod postavke mikrofona kada su u pitanju boja i nivo zvuka, ali zavisi u kom se prostoru nalazi bubanj. Ima dosta stvari koje uticu na to, i treba da se raspitas oko toga ako zelis dobro da ozvucis svoj bubanj. Nivo zvuka opada kvadratom rastojanja, sto ti znaci da duplo vece rastojanje, znaci 4 puta slabiji nivo zvuka. Pa ti vidi, mikrofon se postavlja par centimetra od dobosa, tako da svako pomeranje mikrofona utice na promenu zvuka
Radoslav Maric
nebojsas
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:19 am
Kontakt:

Postod nebojsas » Čet Avg 18, 2016 8:01 am

Imas malo i do ukusa, postoje razni kompleti tipa senheiser i tome slicno. Na bass bubanj kod mene ide AKG D112, a na dobosu mi je Shure SM57
Nebojsa Savic
milans
Pridružio se: Sre Mar 23, 2016 5:50 am
Kontakt:

Postod milans » Čet Avg 18, 2016 8:17 am

Beyerdynamic imaju mnogo kvalitetne, a super jeftine setove za bubanj, tako sam ja cuo, i da su se jako dobro pokazali za live.
Tu su i Samsoni, odlicni i po prihvatljivoj ceni. Imam za bas i snare i cini mi se da su kostali priblizno 6000 din svaki, i doista super rade
danilom
Pridružio se: Sre Avg 17, 2016 1:55 pm
Kontakt:

Postod danilom » Čet Avg 18, 2016 8:21 am

Moja preporuka audio Technica MB/DK5, oko 150 jura
Danilo Matic

Povratak na “Bubnjevi”