Prigusivanje zvuka (overtonovi)

jungle5555
Pridružio se: Sub Jul 09, 2016 3:14 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Prigusivanje zvuka (overtonovi)

Postod jungle5555 » Uto Avg 09, 2016 7:58 am

Ako neko ima problem sa overtonovima, evo objasnjenja kako ga srediti. Ako su bearing edge-ovi glatki i ravni a opna nova, onda prelazite na prigusivanje tona.
Imate par varijanti:
1. Nemojte da mislite na selotejp, izolir traku, maramice, to je los nacin da se nesto prigusi (jedino ako niste u prilici da imate vremena da mozgate i kratki ste sa vremenom) a bubanj je mnogo rastimovan. Nema spasa osim da sirokim selotejpom zalepite po reso opni. Ako ga vec lepite, uzmite svoj flic i nalepite to na opnu. Time necete morati prelepiti celu opnu u zvezdu, nego samo taj jedan flic na sredini i stvar je sredjena.
2. Moon gel: nedostupan je na nasim prosorima al gotovo je nezamenljiva stvar. Nista mu nije ravno. Kazu da moze godinama da se koristi, to je samolepljiva masa i moze da se stavlja i na cinele kao i na crash cinele.
3. Kuglice vate: super fora. Dakle, obicna vata se koristi, samo je iscepkate i napravite kuglice od toga i skinete jednu opnu i ubacite par komada u bubanj a da ne preterate. Kuglice neka budu precnika 2-3 cm. Nakon svega toga, kada udarite u bubanj, kuglice odskacu, zvuk je sacrsen i tako padaju na zadnju opnu, prigusivajuci ga.

Kod bass bubnja, strpajte starog tekstila, sto meksi to bolje i naslonite je na obe opne. Ako je naslanjate samo na zadnju opnu, zvuk se skracuje, ali jos uvek ostaje zvuk cele prednje opne, a ako naslonite vise na prednju opnu, znatno se skracuje zvuk bubnja. Postoje i skuplje varijante prigusivaca. Ali ove su prakticne skroz. Mislim da sam nekom koliko toliko pomogao
mihajlom
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 4:20 am
Kontakt:

Re: Prigusivanje zvuka (overtonovi)

Postod mihajlom » Uto Avg 09, 2016 8:12 am

Znam ja jednu dobro foru: nabavite onu sivu siroku izolirku, kao sa filmova, znate sigurno kako izgleda, zalepite je u kruv, i za sponji sloj zalepite jos jedan sloj i ostavite dosta lepka da se moze prelepiti na opnu. Spljostite ga da ostane jastucic
Znam jos jednu varijantu kada se lepi direktno na opnu, ali se lepi tako sto ide u cik cak, nadam se da ste me razumeli. Ne znam drugacije objasniti. Ja sam to pokusavao i dobro funkcionise. Ubija overtonove i moze da se odlepi vrlo lako. :ugeek: :ugeek: :ugeek:
lunalovegood
Pridružio se: Sub Jul 09, 2016 3:14 am
Kontakt:

Re: Prigusivanje zvuka (overtonovi)

Postod lunalovegood » Uto Avg 09, 2016 8:35 am

Ovako. Ja sam nastimao svoj bubanj do perfekcije. Nista od ovih metoda koje ste naveli nisam koristio, nisam ni imao denfer na dobosu. Ono sto ja radim je da kada cistim komponente, skidam plastike ili ih menjam, dosta vremena tu potrosim da nove dovedem u super stim. Bubanj stimam po muzici koja se svira prilikom vencanja kada ulazi mlada :lol: :lol: U uvodu imam 3 tona koja se smenjuju po kojima stimam komponente. Dobos stimam na kraju. Tu je bitno koja je koza i sta nameravam svirati. Za jazz muziku spustim ga jako duboko i pustim snare da suska do besvesti. Za cvrsci zvuk, dizem stim gornje plstike, dok snare plastiku zategnem koliko god moze, dok ne pukne

Povratak na “Bubnjevi”