Turisticka viza za Australiju

Korisnikov avatar
grisap
Pridružio se: Uto Avg 02, 2016 4:17 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Turisticka viza za Australiju

Postod grisap » Sre Avg 24, 2016 6:05 am

Zamolio bih sve koji znaju sta je potrebno od dokumentacije za podnosenje turisticke vize. Idem u posetu prijateljima koji zive u Melburnu i oni su spremi da mi finansiraju put i smestaj i da posalju svu potrebnu dokumentaciju koja je potrebna koja je neophodna kako bih mogao da predam zahtev za vizu. Imam 29 godina, zaposlen sam i ceka me taj isti posao kada se vratim. Svi koji znaju sta mi treba tacno od papirologije, da vadim lekarski, da li treba da nabavim papir supa da nisam krivicno gonjen, da li treba da imam para na racunu pre nego sto krenem i tako te neke sitnice.
savar
Pridružio se: Sre Avg 10, 2016 4:00 am
Kontakt:

Re: Turisticka viza za Australiju

Postod savar » Sre Avg 24, 2016 6:07 am

imas vec otvorenu temu koja je vezana za dokumentaciju
viewtopic.php?f=47&t=698
Sava Randjelovic
Korisnikov avatar
grisap
Kontakt:

Postod grisap » Sre Avg 24, 2016 6:10 am

Nisam ni trazio, ali hvala puno!
Imam dva pitanja. Koja je razlika izmedju 676 i 679 posto mi deluje isto? Za obe vrste viza, prijatelj ili rodjak finansira put, a 676 se brze dobije, a 679 moze duze da traje. Drugo pitanje je da ako nemam nikakvu nekretninu koju posedujem kao sto i nemam, kako onda da prilozim dokaz o nekretnini?
Postoje dve vrste turistickih viza - 676 (obicna se brze dobije a opet rodjak ili prijatelj koji zivi u Australiji moze da vam finansira put i ostanak) i 679 (ako vam rodjak ili prijatelj finansiraju put i boravak – proces može da traje i mesecima).
ivicas
Pridružio se: Sre Avg 10, 2016 3:47 am
Kontakt:

Postod ivicas » Sre Avg 24, 2016 6:22 am

Brate, najbolje ti je da pozoves ambasadu u Beogradu, mnogo su ljubazni i imaces pravu informaciju
http://www.serbia.embassy.gov.au/bgde/aboutus.html
Moji nisu imali nikakav dokaz o nekretninama i nista nismo prevodili na engleski. Potrebni su ti pasos, fotografije, izvodi i dokaz i firme, fakulteta ako si student ili stalno zaposlen i da te ceka radno mesto kada se vratis u Srbiju, odnosno da ti je odobren odmor na primer na 3-4 nedelje, samo navedi tacan datum. Potrebno ti je i pozivno pismo rodjaka ili kod koga ces biti, da moze da ti obezbedi smestaj za vreme tvoj boravka, njegov pasos sa dokazom da je njih drzavljanin i izvod iz njegove banke, kao i uplata. Viza se dobija za nesto manje od pola sata ukoliko doneses sve sto ti navedu preko telefona.
Ivica Stankovic
Korisnikov avatar
grisap
Kontakt:

Postod grisap » Čet Avg 25, 2016 5:24 am

Rodjakovo pismo, izvod i dokaz o drzavljanstvu se meni salje pa onda ja to predajem zajedno sa zahtevom ili on to moze da posalje direkt u ambasadu? Da li dokaz i izvod i moje firme mogu da budu u vidu pismene izjave poslodavca ili ne? Pitam iz razloga sto sam zaposlen mesec dana i jos mi nij prva plata nije legla a na srecu, moj otac je poslodavac koji ima firmu.. Da li to sto sam poceo skoro da radim moze uticati na dobijanje vize?
ivicas
Pridružio se: Sre Avg 10, 2016 3:47 am
Kontakt:

Postod ivicas » Čet Avg 25, 2016 5:33 am

Tebi treba da posalje, moze i mail-om, skrenirano i sve to zajendo sa tvojom dokumentacijom predajes ovde u Beograd. Na memorandumu treba da stoji pismo iz firme gde se vide podaci poslodavca, na kojoj si poziciji zaposlen, koliko dugo i da li ti odobravaju godisnji odmor (mora biti tacno naznacen vremenski period) i da te obavezno ceka posao kada se vratis. Npr, meni su stavili prosecnu platu za poslednjih 6 meseci ali nisam siguran da li je to neophodno. Ipak se raspitaj kod njih za sve sto te zanima.
Oni uglavnom traze garanciju da ti tamo neces ostati bez vize i smarati ih za produzenje roka. Zato je stalan posao neki vid garancije.
Pazi, mozda ti ono tvoje zaposlenje okarakterisu da bi dobio vizu. To je meni palo na pamet.
Ivica Stankovic

Povratak na “Australija”