Stimovanje

goranp
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:46 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Stimovanje

Postod goranp » Pet Avg 12, 2016 5:59 am

Imam klasicnu Oscar Schmidt gitaru i od skoro sam dobio elektricnu. Kao prvo, kod klasicne sam promenio zice jer su stare menjale boju pa sam se plasio da ne puknu ukoliko nastavim da sviram
Kada sam stavio nove zice ProArte-Classical Guitar, pokusam sam da ih nastimujem ali nisam znao kako. Trazio sam po netu ali brdo stvari za akusticnu i elektricnu, nista za klasicnu. Koliko sam uspeo da shvatim, stimovanje gitare se svodi na kupovinu zvucne viljuske (tako sam preveo) ili elektricnog stimala. Takodje sam shvatio da osnovne tehnike stimovanja da ako ubodem pravi ton E zice, ponovo zahteva zvucnu viljusku ili nesto drugo. Ako bi se ovde ko nasao da me posavetuje sta treba da uradim, da kupim elektricno pomagalo za stimovanje ili da predlozi softver sa kojim bih naucio da stimam gitaru po sluhu, bio bih mu zahvalan
Goran Petric
slavoljubk
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:50 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Re: Stimovanje

Postod slavoljubk » Pet Avg 12, 2016 6:03 am

Pokusaj da nadjes na netu neki digitalni stimer, nesto kao AP guitar tuner 1.02, njega ili slican njemu, i povezi sa kompom neki najobicniji mikrofon i to ti najlaksi nacin da sredis stimovanje
Slavoljub Korac

Povratak na “Početnici”