Snimanje pesme kao elitni odredi

dejanm
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:06 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Snimanje pesme kao elitni odredi

Postod dejanm » Čet Avg 11, 2016 4:11 am

Pitam se koliko treba znati i dobro pevati da bi se snimila pesma kao sto danas snimaju elitrni odredi i slicni njima? Nemam nikakvog iskustva sa snimanjem a jos manje sa pevanjem, pa se pitam da li sve to moze da se sredi u studiju?
Dejan Masic
nebojsas
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:19 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Re: Snimanje pesme kao elitni odredi

Postod nebojsas » Čet Avg 11, 2016 4:40 am

Tesko ce ti to ici na brzinu. Momci imaju dosta iskustva i tezgare vec godinama sirom evrope a pogotovo kod nas na Balkanu. Moj drugar je iz odreda i imam bukvalno informacije iz prve ruke. Kaze da se godinama trudio i vezbao ali isto tako kaze da je bitan i talenat.
Danasnje tehnike snimanja su dosta pristupacne i obicnim pevacima, ali tipa kod elitnih odreda, mozes tacno da cujes svaku notu bez uticaja tehnologija. Pre pocetka snimanja, najvaznije ti je da provezbas vibrato i da skines neki nov fazon. Najbitnije je da si uporan i da ne odustajes i da vezbas po ceo dan. Bas sam pre neki dan citao da je pevanje pod tusem pri temperaturama vode, glasovne zice se najbolje opustaju, naucno dokazano. Kod studijskog rada, potreban je dobar producent koji moze da si skocka sve te stvari kompjuterski ali ponavljam, kvalitet mora da bude na prvom mestu. Da ti kazem jos jednu bitnu stvar. Tekst pesme je bitan koliko i samo pevanje. Dakle, nije slucajno sto oni po singlu imaju vise milionske preglede. Znaci pored dobrog pevanja ide i dobar text pesme. Odredi su se veoma dugo bavili istazivanjem, citanjem nasih poezija. Zato i imaju dobre textove
Nebojsa Savic

Povratak na “Početnici”